Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Tabaluga"

ul. Rocha Kowalskiego 59a
05-270 Marki

Niepubliczne Przedszkole "Tabaluga"

ul. Bohaterów Ossowa 1C
05-230 Kobyłka
tel. 732-777-700

Aktualnie jesteś na stronie:

Do Żłobka przyjmujemy dzieci do ukończenia 2,5 l.

Czesne wynosi 1100 zł (płatne z góry do 5-go dnia każdego miesiąca).

Wyżywienie dodatkowo płatne - dzienna stawka wynosi      15 zł (odliczana za okres nieobecności dziecka w przedszkolu).

W ramach czesnego zapewniamy:

Codzienna opieka. Przedszkole i Żłobek „Tabaluga” oferują opiekę w godzinach 6:30 – 18:00. Codziennie realizowane są zajęcia pedagogiczne oparte na podstawie programowej MEN. Przygotowujemy dzieci do czytania i pisania – do dalszego etapu edukacyjnego w szkole. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest rozwój dzieci na tym etapie życia, dlatego wzbogaciliśmy ofertę o liczne zajęcia dodatkowe, począwszy od ruchowych – takich jak gimnastyka i taniec, po dodatkową matematykę, rozwijającą umiejętności intelektualne.
Nasze placówki posiadają własne place zabaw, więc gdy tylko warunki na to pozwalają, umożliwiamy dzieciakom zabawy na świeżym powietrzu.

Edukacja językowa. Kładziemy szczególny nacisk na edukację językową naszych podopiecznych. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest znajomość języków obcych, szczególnie angielskiego. Dlatego zdecydowaliśmy się zatrudnić nauczycielkę języka angielskiego, która obok klasycznych zajęć językowych, towarzyszy dzieciom w różnych porach dnia komunikując się w języku angielskim.
Program oparty jest na „Język angielski w wychowaniu przedszkolnym. Program nauczania 3,4,5 i 6-latków”, autorstwa M. Szpotowicz i M. Szulc-Kurpaski, ale zawiera też elementy autorskie. Aby dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, tematy związane są z otaczającą je rzeczywistością oraz odpowiadają poziomowi rozwoju ich psychiki. Niezwykle istotnym elementem nauczania jest obraz, dźwięk, rym i rytm. Uczymy więc przede wszystkim poprzez zabawę, piosenki animowane ruchem, gry z kartami obrazkowymi, itp. Ponieważ małe dzieci mają ograniczone możliwości powtarzania za wzorem, podstawową metodą jest metoda reagowania całym ciałem (TPR), w której dzieci reagując na polecenia pokazują, że rozumieją.

Edukacja artystyczna. Oferujemy szeroką ofertę artystyczną, nasze nauczycielki prowadzą zajęcia plastyczne bardzo różnymi technikami (pomysłów im nie brakuje) z elementami arterapii i bajkoterapii. Zajęcia manualne wspierają rozwój tzw. małej motoryki u dzieci, rozwijają kreatywność i fantazję, wzbudzają zainteresowanie sztuką. Zapewniamy dzieciom materiały do wykorzystania w trakcie warsztatów. Organizujemy też w przedszkolu regularne zajęcia tańca, rytmiki oraz okazjonalne teatrzyki i koncerty, dbamy, żeby oferta kulturalna była różnorodna i ciekawa.

Opieka psychologa. Nasze dzieci objęte są opieką psychologa, który realizuje obserwacje indywidualne, bierze udział w diagnozie dzieci, prowadzi konsultacje dla rodziców, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przede wszystkim jednak prowadzi zajęcia grupowe dla dzieci oraz towarzyszy im na co dzień, prowadząc obserwacje.

Profilaktyka logopedyczna.  W Tabaludze wszystkie dzieci objęte są opieką logopedy. Na początku każdego roku szkolnego prowadzone są badania przesiewowe, na których podstawie ustala się, które dzieci otrzymają indywidualne wsparcie logopedyczne. Wszystkie dzieci biorą udział w regularnych zajęciach grupowych. Zajęcia mają charakter zabawowy, a ich miesięczny program jest udostępniany rodzicom, dzięki czemu mogą uzupełniać z dziećmi naukę w domu.

Gimnastyka korekcyjna. Gimnastyka jest częścią prowadzonej przez nas profilaktyki zdrowotnej. Dzięki regularnemu ruchowi, dzieci wzmacniają swoją kondycję i wydolność organizmu, rozwijają mięśnie oraz mają okazję kształtować i korygować złe nawyki związane z nieprawidłową postawą. Na zajęciach wykorzystujemy odpowiednie ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące, oddechowe, wytrzymałościowe oraz zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych.

Rytmika. Śpiew, taniec, gra na różnych instrumentach, ćwiczenia i zabawy ruchowe mają wpływ na rozwój emocjonalny, intelektualny i ruchowy dzieci. Dzięki uczeniu się tekstów piosenek, dzieci poznają nowe słowa, ćwiczą pamięć a przez śpiew ćwiczą wymowę oddech. Wystukiwanie i elementy taneczne wspomagają koordynację ruchowo-słuchową. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana i doświadczona nauczycielka.

Tańce – zajęcia taneczne poprawiają koordynację ciała, rozwijają mięśnie, wzmacniają kondycję, uczą poczucia rytmu a przy okazji są świetną zabawą dla dzieci. Zajęcia prowadzi profesjonalny tancerz, który stara się przekazać dzieciom pasję do tańca. Pomaga uczyć odwagi w wystąpieniach przed szeroką publicznością. Na zajęciach dla starszych dzieci wprowadzane są elementy tańca towarzyskiego.

Wycieczki. Dzieci w ciągu roku biorą udział w licznych wycieczkach: do miejscowego domu kultury, muzeów, na wystawy, do teatru, do ZOO. Staramy się co roku choć raz zorganizować wycieczkę całodniową do jakiegoś ciekawego gospodarstwa edukacyjnego. Dzięki wycieczkom, dzieci mają okazję poznać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia, uczyć się zachować w nowych sytuacjach. Żeby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo na wycieczki jeździmy z zaprzyjaźnioną firmą autokarową.

• Niepubliczne Przedszkole Nr 18 "Tabaluga" w Markach
  • Niepubliczne Przedszkole Nr 26 "Tabaluga II" w Markach
  • Niepubliczny Żłobek Nr 2 "Tabaluga" w Markach
  • Niepubliczne Przedszkole "Tabaluga" w Kobyłce